Krajské kolo medvědí stezky

O víkendu 16. – 18. května 2014 se dvaadvacetičlenná výprava ASPV Veltrusy zúčastnila krajského kola tradiční souteže Medvědí stezkou. Tentokrát se víkend uskutečnil v malé obci Seletice na Nymbursku, kde jsme nocovali v ubytovně místního sportovního spolku přímo na fotbalovém hřišti. Umístění pokojů bylo ideálně hned vedle hřiště, kde se vyřádí každý, kdo chvíli neposedí, počasí nám bohužel  nedovolilo pobývat na hřišti v průběhu celého víkendu. „Naštěstí“ lilo jen celé sobotní odpoledne a večer, a tak organizátoři akce museli tomuto nečasu uzpůsobit celý sobotní odpolední a večerní program. Při vlastním závodě, který proběhl v sobotu dopoledne bylo bohudíky jen zima a pod mrakem. A jako již tradičně se ukázalo, že tento závod veltrušákům a dětem z nejbližšího okolí padne jako ulitý. Z devíti dvoučlenných hlídek jich hned šest přivezlo zpátky domů medaili. Zbylí skončili sice mimo stupně vítězů, přesto ani oni mezi svými soupeři nezaostali nijak výrazně.  V neděli dopoledne jsme po sbalení baťohů absolvovali ještě za odměnu prohlídku parku u zámku Loučeň, kde na nás čekalo 11 bludišť různé velikosti a materiálu. I při tomto výletu, na nás někdo shůry trošku myslel, protože zatímco jinde lilo ostošest, na nás nespadla ani kapka. Ano, bylo sice notně mokro po dešti předešlého dne, ale kdo by se tím zabýval, když uhání bludištěm, kde je potřeba vážit krok na každém rozcestí. Unavení jsme pak šťastně dorazili vlakem až na kralupské nádraží, kde si rodiče rozebrali uťapané účastníky i s baťohy plnými podezřelých chuchvalců zabláceného oblečení a obutí.

Medailisty starších kategorií čeká nyní ještě republikové kolo, které se uskuteční 13. až 15. června v jihočeském Doubí. Rodiče možných účastníků obešleme brzy kompletními informacemi, na základě kterých se budou moci děti rozhodnout, zda se republikového kola zúčastní. Děkuji Evě Málkové za to, že ochotně dělala na této akci dospělý doprovod a organizátorům krajského kola děkujeme za připravený program.

Podrobné výsledky celého závodu naleznete v sekci „výsledky“.

 

Komentáře jsou zakázány.