Medvědí stezkou

Soutěž v přírodě „Medvědí stezkou“ proběhne ve veltruském parku v sobotu 14. 5. 2016. Závod je přístupný široké veřejnosti.

Medvědí stezka je outdoorový závod dvoučlenných hlídek po vyfáborkované trati. Na trati je 8 –10 stanovišť, na kterých závodníci plní různé úkoly (děti narozené 2009 a mladší běží ve dvojici s rodičem)

Prezence proběhne mezi 13:00 a 13:30 u pavilonu „Přátel lesů a zahrad“ za letním kinem Veltrusy, kde je současně i start a cíl závodu. Vlastní závod bude zahájen ve 14:00.

Každý závodník soutěží na vlastní nebezpečí . Členové prvních tří hlídekv každé kategorii obdrží diplom.
Všechny kategorie kromě předškolního žactva mohou postoupit krajského kola (20. 5. – 22. 5.), přesné informace o krajském kole budou při vyhodnocení závodu.

Příklady stanovišť – hod na cíl, zdolávání překážek, vázání uzlů, příprava ohniště, topografické značky, dopravní značky, orientace dle mapy, součinnost dvojic, určování flory a fauny, určování pamětihodností, určování vzájemných vztahů řek, měst, hor apod., zdravověda…

Závodníkům doporučujeme vhodnou obuv do terénu a oblečení s kalhotami pod kolena, tužku na záznamy do startovního průkazu.

Propozice jsou přiloženy ZDE.

Komentáře jsou zakázány.