Medvědí stezkou

Soutěž v přírodě „Medvědí stezkou“ proběhne letos ve veltruském parku v sobotu 16. 5. 2015. Závod je přístupný široké veřejnosti.

Medvědí stezka je outdoorový závod dvoučlenných hlídek po vyfáborkované trati. Na trati je 8 –10 stanovišť, na kterých závodníci plní různé úkoly (děti narozené 2008 a mladší běží ve dvojici s rodičem)

Prezence proběhne mezi 13:00 a 13:30 u pavilonu „Přátel lesů a zahrad“ za letním kinem Veltrusy, kde je současně i start a cíl závodu. Vlastní závod bude zahájen ve 14:00.

Prosíme všechny účastníky soutěže Medvědí stezkou, aby si dva dny před soutěží na našich webových stránkách (aspv,veltrusy.cz) překontrolovali, zda se nezměnilo místo startu. V parku stále probíhají velké úpravy a v tuto chvíli nelze se sto procentní jistotou říci, zda nebude nutné přesunout závod na jiné místo v parku.
Děkujeme za pochopení

Každý závodník soutěží na vlastní nebezpečí . Členové prvních tří hlídekv každé kategorii obdrží diplom.
Všechny kategorie kromě předškolního žactva mohou postoupit krajského kola (22. 5. – 24. 5.), přesné informace o krajském kole budou při vyhodnocení závodu.

Příklady stanovišť – hod na cíl, zdolávání překážek, vázání uzlů, příprava ohniště, topografické značky, dopravní značky, orientace dle mapy, součinnost dvojic, určování flory a fauny, určování pamětihodností, určování vzájemných vztahů řek, měst, hor apod., zdravověda…

Závodníkům doporučujeme vhodnou obuv do terénu a oblečení s kalhotami pod kolena, tužku na záznamy do startovní legitimace.

Propozice jsou přiloženy ZDE.

Komentáře jsou zakázány.